https://sertifikasiguru.unpas.ac.id/images/slotgacor/ Current rules for traveling to Sri Lanka | Ladja Beach Resort

Current rules for traveling to Sri Lanka

Aktuální pravidla pro cestování na Srí Lanku

K 1. 10. 2021 zjednodušily místní úřady podmínky pro vstup zahraničních turistů do země.
Toto jsou nejdůležitější body:

  1. Tyto podmínky se týkají pouze lidí, kteří podstoupili plnou vakcinaci. Přílet na Srí Lanku je možný 14 dní po podání poslední dávky.
  2. Před cestou je třeba pořídit si turistické vízum, které se vydává pouze on-line, a to na internetových stránkách https://eta.gov.lk/. Cena je 35 USD/osobu + 3 USD transakčního poplatku.
  3. Po příletu na Srí Lanku musí předložit vízum, potvrzení o ukončeném očkování v anglickém jazyce a potvrzení o negativním výsledku PCR testu podstoupený maximálně 72 hodin před příletem na Srí Lanku.
  4. Od 1. 1. 2022 musí všichni cestující před příjezdem na Srí Lanku uzavřít pojištění proti Covidu-19. Pojištění se musí sjednat on-line na stránkách Visit Sri Lanka a zaplatit kartou 12 USD na osobu.
  5. Po příletu na Srí Lanku už není cestující povinen podstoupit PCR test.
  6. Po splnění těchto podmínek turisté se mohou už volně pohybovat po Srí Lance.
  7. Před návratem a po návratu do ČR již nemusí cestující absolvovat žádný test ani karanténu (výjimku tvoří cestující přes Spojené arabské emiráty, které požadují podstoupení PCR testu před odletem ze Srí Lanky a od 1. 1.2022 cestující přes Polsko, kde se musí prokázat negativním antigenním nebo PCR testem).

Pro turisty bez vakcinace se od 1. 11. 2021 krátí doba pobytu v karanténním hotelu na 7 dní z původních 14 dní.

Zní to složitě, ale abychom našim případným hostům co nejvíce ulehčili, budeme vždy k dispozici k případné pomoci či dotazům.

Je to prakticky první země Asie, kde se tak uvolnily podmínky pro příjezd turistů.

O všech změnách budeme na našich stránkách neprodleně informovat.