Aktuální pravidla pro cestování na Srí Lanku

Aktuální pravidla pro cestování na Srí Lanku

K 1. 10. 2021 zjednodušily místní úřady Podmínky pro vstup zahraničních turistů do země.
Toto jsou nejdůležitější body:

  1. Podmínky se týkají pouze lidí, kteří podstoupí plnou vakcinaci a bude jim vystaven očkovací průkaz (či jiný certifikát) v anglickém jazyce. Přílet na Srí Lanku je možný 14 dní po podání poslední dávky.
  2. Před příletem je třeba pořídit si turistické vízum, které se vydává pouze on-line, a to na internetových stránkách https://eta.gov.lk/. Cena je 32 USD/osobu.
  3. Po příletu na Srí Lanku musí předložit certifikát o očkování, vízum a potvrzení o negativním výsledku PCR testu vystaveným maximálně 96 hodin před příletem na Srí Lanku.
  4. Přímo na příletovém letišti musí turisté podstoupit další PCR test a počkat na jeho vyhodnocení cca 24 hodin - cena testu 40 USD/osobu. Pak se již mohou volně pohybovat po Srí Lance.
  5. Před návratem a po návratu do ČR již není třeba podstoupit žádný test ani absolvovat karanténu.

Zní to složitě, ale vše jsme schopni turistům zařídit. A abychom našim případným hostům co nejvíce ulehčili, budeme vždy k dispozici k případné pomoci či dotazům.

Je to pokrok, protože předchozí podmínky s 14tidenní karanténou byly pro normálního turistu téměř nesplnitelné. Cena všech úkonů pro jednoho turistu při pobytu ve dvoulůžkovém pokoji certifikovaného hotelu za těchto 14 dní činí cca 21 500 Kč na osobu, což je přijatelné pouze pro lidi přijíždějící na Srí Lanku na dlouhou dobu.

Přesto věříme, že s postupným uvolňováním restrikcí ve světě (především v Anglii, kde se ukázalo, že zrušení omezení má minimální vliv na počet zemřelých a hospitalizovaných) dojde i k dalšímu zmírnění příletových podmínek na Srí Lanku.

O všech změnách budeme na našich stránkách neprodleně informovat.