Aktuální pravidla pro cestování na Srí Lanku

Aktuální pravidla pro cestování na Srí Lanku

Nejnovější podmínky ke vstupu na Srí Lanku ke dni 1. 4. 2024:

Pro vstup na Srí Lanku potřebujete pouze cestovní pas, platný minimálně 6 měsíců před opuštěním Srí Lanky.

Pozor důležitá změna: Od 17. 4. 2024 nepotřebují občané České Republiky pro pobyt na Srí Lance do 30 dnů předem vyřizovat turistické vízum. Bude jim zdarma uděleno po příletu.

Všechny restrikce kvůli Covidu byly zrušeny.

Současná situace na Srí Lance k 1. dubnu 2024

V zemi je klid a naprosto bezpečno, a to i ve srovnání s Českou republikou a dalšími evropskými zeměmi. 

Dřívější poklidné demonstrace proti vládě zcela vymizely.

Benzinu, nafty, plynu, potravin, léků a všeho ostatního je dostatek oproti informacím, které jsou všeobecně rozšiřovány. Došlo sice k plošnému zvýšení cen, ale tím, že srílanská rupie poklesla oproti euru, americkému dolaru i ostatním měnám téměř o 80%, se zdražování turismu nedotklo.

Turisté jsou hýčkáni, protože v nich je největší naděje na rychlé zlepšení současné situace, protože ti nejdříve přivezou tolik potřebné valuty.

Situace na ostrově v žádném období nebyla tak zlá, jak ji líčily sdělovací prostředky, především paní Daniela Kučerová v Seznam Zprávách, která chtěla svými expresivními titulky i nesmyslnými texty získat pozornost čtenářů, aniž by si uvědomovala, jaké škody způsobuje obyvatelům Srí Lanky, a především díky jejím článkům převládl v České republice názor, že se Srí Lanka zmítá na pokraji občanské války.

Nemuseli jsme ani na chvíli přerušit provoz, ani zrušit některý z výletů po ostrově.